Piyasada Geçerli Meslek Edinmek Zor DeğilÜniversite veya Lise bitiren her hangi bir mesleği olmayan veya mesleği olup iş bulamayanlara tavsiye edeceğimiz meslek kursları var. Milli eğitim bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK'un da söylediği gibi "Günümüzde diplomanın yerini sertifikanın aldığı bir dönemi yaşıyoruz." Öncelik sırasına göre daha çabuk iş bulmak ve alınması gereken eğitim ile sertifikalar için;

1. İleri Grafik ve Kumaş Baslı Renk Ayrıştırma Desen Tasarım Kursu

2. AutoCAD ve Solidworks Endüstriyel Tasarım Kursu

3. İşletmen, İleri Excel, Ön Muhasebe ve SAP ERP Kurumsal Kaynak Yönetimi Kursu

4. AutoCAD, 3DsMax; Vray ve Lumion Kursu

5. İşletmen ve 10 Parmak F Klavye Kursu

Yukarıda sıraladığımız özellikle ilk üç meslek eğitim ve sertifikalarına sahip olanlar, profesyonel olarak kendini geliştirmiş ise krizler rağmen piyasada çok rahat iş bulurlar. Çünkü bu mesleklerde kalifiye eleman eksiği var. Hatta birçok Makine Mühendisi, okulunu bitirdikten sonra, Autocad ve Solidwork Kurslarına katılmamış, kendisini geliştirmemişse işsiz kalmışken onları yerine Lise mezunu bile olsa bu eğitim ve sertifikaları alıp kendisini geliştirenler endüstriyel alanda iş bulup iyi kazanç sağlıyorlar.

İşletmelerin ISO denetlemelerinde kullandıkları ve işe alırken CV'lerinde olmasını istedikleri sertifikalar ve profesyonel eğitimler için Kurumsal Eğitim Merkezleri tercih edilmelidir.

Özel Yaldız Bilgisayar Kursu 1990 yılından bu yana uzman öğretici ve öğretim görevlileriyle iş kazandıran mesleki ve teknik eğitimler vermekte, sağladığı sertifikalar kursiyerlerine referans olmaktadır. Bu kurum, özellikle Çorlu ve tüm Trakya için bir kazanç olmuştur.

Kurucu ve Öğretim Görevlisi Astronom Yakup YALDIZ


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 1990 site hakları www.bilgisayarakademi.com 

Çorlu  532 449 5670  yaldizbilgisayar@hotmail.com   0282 652 3388

  • Facebook Black Round
  • Twitter Black Round
  • Instagram - Black Circle
  • Vimeo Social Icon
  • LinkedIn Social Icon